Rólunk

A KAPOCS Karate Program Családoknak egy olyan sportprogram, amelyben a gyermekeiken keresztül vonjuk be a sporttevékenységbe az addig inaktív szülőket.

Miért van erre szükség?

Az Európai Unió országain belül – az OECD adatai alapján – Magyarországon az egyik legmagasabb a túlsúlyos és elhízott felnőttek aránya, amelynek az egyik legfontosabb oka a helytelen táplálkozás mellett a rendszeres sporttevékenység hiánya.

Ugyanakkor a gyermekek jelentős része folytat az iskola idő után sporttevékenységet, amelyre valamelyik szülő elkíséri, de csak passzívan figyeli gyermeke tevékenységét.

Ezeket a passzív szülőket szólítja meg és ösztönzi sportolásra a KAPOCS Program úgy, hogy lehetőséget teremt számukra a gyermekükkel való közös sportolásra.

A Buda és Környéke Sportegyesület által 2014-2015-ben végzett kísérleti program alábbi pozitív eredményei vezettek a KAPOCS Program megszületéséhez:

·        megduplázódott az edzéseken résztvevők száma, az újonnan érkezettek szinte kizárólag családok voltak,

·        jelentősen csökkent a korábban jellemző lemorzsolódás,

·        javult a gyermekek fegyelme,

·        javult a gyermek koncentrációs képessége,

·        a korábban szorongó gyermek határozottabbá, önállóbbá vált,

·        javult a szülő-gyermek kapcsolat,

·        a szülők közérzete jelentősen javult,

·        a szülők és gyermekek állóképessége javult.

 

Miért a karate a KAPOCS Programba bevont első sportág?

A karate az egyik legősibb, ázsiai eredetű küzdősport, amely a napjainkban is a legnépszerűbb sportok egyike. Az elmúlt időszakban a karate alkalmazkodott a modern idők elvárásaihoz, de emellett megtartotta tradícióit is. Azon sportok egyike, amely lehető teszi a családtagok (nemtől és kortól független) közös testedzését.

A KAPOCS Program természetesen más sportágakra is adaptálható, így a közös családi sportolás kiterjeszthető és szélesebb bázisra helyezhető.

 

Csatlakozz Te is és tegyük közösen sportosabb, egészségesebb nemzetté Magyarországot!